Dzień Dziecka

Dzień dziecka, jak wiadomo to ulubiony dzień wszystkich dzieci, także naszych kochanych przedszkolaków, które nie mogąc się go doczekać odliczały dni i pytały:„Proszę Pani ile jeszcze nocek do dnia dziecka?”. W naszym Przedszkolu świętowanie rozpoczęliśmy już dzień wcześniej, tj. 31 maja i jak wiadomo Dzień Dziecka - to tylko na wesoło, i tak oczywiście było. Tego dnia na plac przedszkolny zawitały kolorowe „dmuchańce”. Tuż po śniadaniu dzieci z wszystkich grup, wyszły na zewnątrz, gdzie zaczęła się prawdziwa zabawa. Energicznie przebierając nogami dzieci czekały w kolejkach aby móc się wspinać, zjeżdżać, skakać. Były podskoki, obroty zjazdy, zabawa w basenie z piłeczkami, a temu wszystkiemu towarzyszył szczery uśmiech na twarzach dzieci i okrzyki radości. Zabawa była przednia, a sprzyjająca pogoda wprowadziła ciepłą, radosną atmosferę. Po intensywnej zabawie, zmęczone ale uśmiechnięte dzieci udały się do swoich sal. Kolejny dzień był również dniem świętowania, od rana w grupach odbywały się wesołe zabawy, tańce, były także lody, cukierki i zabawy na podwórku przedszkolnym. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał prezent. Dzień Dziecka należał do bardzo udanych, dzieci czuły się wyjątkowo, a uśmiech towarzyszył każdemu. To było prawdziwe święto dzieci.

M.Z.