Jaś Pociecha

W tym roku przypada 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Wiemy, że Matka Najświętsza uratowała życie św. Janowi Pawłowi II, patronowi naszego Przedszkola. Z tej też okazji zaprosiliśmy do nas Jasia Pociechę, który przypomniał nam te wydarzenia. Najpierw każda grupa spotkała się z nim oddzielnie. Po południu zaś wraz ze zgromadzonymi na podwórku przedszkolnym rodzicami, w towarzystwie Matki Bożej i św. Jana Pawła II oddaliśmy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt zawierzenia rozpoczęliśmy uroczystym pochodem z Sercem Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Śpiewaliśmy przy tym radosne pieśni. Nie zabrakło również wspólnych tańców wdzięczności i uwielbienia. Każde dziecko i rodzic ofiarował Matce Bożej różę, symbol naszej miłości i dziękczynienia za wszelkie dobro jakiego doświadczamy za Jej przyczyną. Zaproszonemu gościowi Jasiowi Pociesze oraz wszystkim uczestnikom tego wydarzenia serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę!