Maluszki z "Arki Noego"

Każdego roku we wrześniu, nowe dzieci przekraczają próg naszego przedszkola. Jest to ogromne wyzwanie dla każdego maluszka, rodzica i oczywiście także dla nas- nauczycielek. Przełamaniu lęku i wszystkich negatywnych emocji służy okres adaptacyjny, który czasem trwa krótko a czasami troszkę dłużej. Dzieci z „Arki Noego” swoją przygodę z przedszkolem rozpoczęły od zajęć adaptacyjnych, na które przybyły razem ze swoimi rodzicami. Maluszki mogły zwiedzić przedszkole, plac zabaw, zapoznać się ze swoją salą i uczestniczyć w zajęciach specjalnie zorganizowanych na ten dzień. Z biegiem dni, nasi przedszkolacy stają się coraz śmielsi, znają już imiona swoich kolegów i koleżanek, coraz pewniej i często już z uśmiechem na twarzy przekraczają próg swojej sali. Jesteśmy przekonani że dzieci mają zapewnione poczucie bezpieczeństwa, a rodzice pewność, że przedszkole jest miejscem, gdzie mogą bez żadnych obaw pozostawić swe ukochane dziecko. Po zapoznaniu się dzieci z nowym środowiskiem, przedszkolaki codziennie nawiązują bliższe kontakty z rówieśnikami, integrują się we wspólnych zabawach, zdobywają nowe umiejętności i nawyki. Naszym nowym przedszkolakom życzymy wielu wspaniałych przyjaźni i niech każdy dzień w przedszkolu będzie wypełniony radością płynącą z nauki i wspólnej zabawy.

M.Z.