Pyszny i zdrowy koktajl owocowy

Przedszkolaki z grupy „Arka Noego” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Miniony tydzień w przedszkolu poświęcony był tematyce owocowej. Każdego dnia dzieci poznawały i degustowały różne owoce. Dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią ukryte w nich witaminy. I właśnie z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić koktajl owocowy. Aby go przyrządzić dzieci do przedszkola przyniosły swoje ulubione owoce: banany, jabłka, pomarańcze, gruszki. Tego dnia w całej sali rozchodził się piękny owocowy zapach. Gdy owoce były już umyte i gotowe, dzieci pomagały wkładać owoce do naczynia a następnie przyglądały się, jak blender rozdrabnia je na jednolitą masę, jeszcze tylko jogurt i gotowe. Dzieci niecierpliwie czekając na degustację z uśmiechem na twarzy pięknie śpiewały piosenki i recytowały wierszyk „ Wpadła gruszka do fartuszka…” Koktajl okazał się pyszny, na buziach przedszkolaków było widać uśmiech i zadowolenie.

M.Z.