Owocowe przysmaki

Piątek – 6 października był „pysznym” dniem dla dzieci z grupy „Dawidowe Owieczki”. Aby zachęcić podopiecznych do spożywania owoców s. Agnes przygotowała zajęcia, podczas których dzieci samodzielnie przyrządzały galaretkę z owocami. Mali kucharze przystąpili do pracy z niezwykłym zapałem i ogromną radością. Pokrojonych bananów przybywało w niewiarygodnym tempie. Na koniec dzieci ułożyły owoce na swoich talerzykach według własnych pomysłów i inwencji. Następnie wraz z siostrą podzieliły przyniesione przez siebie galaretki według kolorów i własnoręcznie wsypywały je do przygotowanych garnków. Siostra Agnes zalała ułożone na talerzykach owoce galaretką. Po obiedzie, deser był już gotowy. Wszyscy z wielkim apetytem zajadali przygotowaną przez siebie zdrową i pełną witamin owocową galaretkę.

A.G.