Spróbuj i Ty...

We wtorek 10 października dzieci z grupy "Dawidowe Owieczki" wykorzystały masę solną do tworzenia warzyw. Wykonaliśmy ją z 2 kg mąki, 2 kg soli i wody. Z wymieszanych składników uzyskaliśmy jednolitą, elastyczną i gładką masę. Bardzo szybko przyszedł czas na wykonanie niektórych kształtów warzyw. Kiedy masa już wyschła kolejnym etapem było pomalowanie farbą ulepionych warzyw na właściwy kolor. Zachęcamy do takich zabaw również w domu, gdyż nie jest to bardzo trudne :-), a wszystkie potrzebne produkty są dostępne w każdej kuchni. Takie zabawy rozwijają obie półkule mózgowe, ćwiczą zdolności manualne rąk, pobudzają wyobraźnię i przede wszystkim to niesamowita frajda dla małych przedszkolaków. Radość i zaangażowanie dzieci mogą Państwo zobaczyć sami.

A.G.