Sałatka warzywna

Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa „Dawidowe Owieczki” postanowiły przygotować smaczną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Po odpowiednich przygotowaniach wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Każdy starał się ze wszystkich sił, aby dokładnie pokroić warzywa. Potem nastąpił moment przyprawiania i wymieszania wszystkich składników.

Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę. Dzieci bardzo chętnie zjadały wspólnie przygotowany posiłek.

A.G.