Tydzień bez zabawek

W dniach od 16 do 20 października w grupie ,,Pracowite aniołki” zorganizowano ,,Tydzień bez zabawek”. W tym czasie dzieci bawiły się zabawkami wykonanymi z przyniesionych pudełek i dostępnych materiałów plastycznych. Przedszkolaki tworzyły z pudełek co tylko chciały. Powstawały między innymi różne domki, samochody, torebki, bransoletki, czy roboty. Co ciekawe dzieci były tak bardzo pochłonięte tworzeniem i zabawą, że nie było czasu na nudę. Okazuje się, że do udanej zabawy nie trzeba zbyt wiele, czasami wystarczą zwykłe pudełka i niczym nie skrępowana dziecięca twórczość. Na zakończenie papierowego tygodnia dzieci skrupulatnie posprzątały po sobie cały bałagan. I to też okazało się świetną zabawą. A przy okazji deptanie, gniecenie i rozdzieranie papieru to świetna gimnastyka dla rączek, które dzięki takim ćwiczeniom będą kiedyś pięknie pisały. Miejmy nadzieję, że po tak długiej przerwie od zabawek, dzieci na nowo docenią to co mają.

J.G.