Teatrzyk pt. "Zagubiona owieczka"

W poniedziałek 23.10.2017 r. po raz kolejny, gościliśmy w przedszkolu aktorów Teatru Eden z Wieliczki, którzy tym razem zaprosili nas na spotkanie z bohaterami przypowieści biblijnej o zagubionej owieczce. Aktorzy w bardzo ciekawy a także humorystyczny sposób przedstawili losy bohatera Dawida, który miał sto owiec, niestety jedna z nich zaginęła, ponieważ brat pasterza nie wywiązał się ze swoich obowiązków. Pasterz Dawid wyruszył do ciemnego lasu na poszukiwanie owieczki. Wędrując spotkał drwala oraz pustelnika, dzięki jego dobrym radom odnalazł swoją owieczkę. Dzieci miały możliwość współtworzenia spektaklu, poprzez dialogi z aktorami, wspólne tańce a także możliwość wymyślenia imienia dla zagubionej owieczki. Pomysły dzieci na imię dla owieczki były przeróżne, ostatecznie owieczka została nazwana Wełnisią. Dziękujemy za piękną biblijną historię, z której uczymy się, że dla Pana Boga każdy człowiek jest tak samo ważny.

M.Z.