Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

W sobotę 21 października dzieci z grupy Dawidowe Owieczki bawiły się wraz z rodzicami na spotkaniu integracyjnym w przedszkolu. Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy w kaplicy sióstr a następnie przeszliśmy do sali, w której odbyła się fantastyczna zabawa. Najpierw przywitaliśmy się przy zabawie z piłką, potem była prezentacja rodzin. Zadaniem każdej z rodzin było narysowanie drzewa genealogicznego, napisanie wiersza o swojej rodzinie oraz kalambury na temat: "Co lubimy robić razem". Wszyscy świetnie się przy tym bawili. Odbyła się również konkurencja z kasztanami, dzieci kontra rodzice. Oczywiście był remis :-) Kolejną atrakcją sobotniego spotkania było lepienie z masy solnej. Rodzice zakasali rękawy i zabrali się do wyrabiania ciasta. W bardzo szybkim tempie powstały wspaniałe jeżyki pomalowane farbami. Po zabawie przyszedł czas na odpoczynek i małe co nieco czyli kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek.

W miłej atmosferze czas szybko minął. Przy takich okazjach jak ta, przypominamy sobie, że najlepsze co możemy ofiarować swojemu dziecku, to nasz czas. Bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

A.G.