Robimy zapasy na zimowe czasy

W ubiegły piątek 27.10.2017 r. w grupie Pracowite Aniołki dzieci uczestniczyły w zajęciach kultywowania starych tradycji, do których z pewnością zalicza się kiszenie kapusty. Przedszkolaki poznały cały proces kiszenia, właściwości zdrowotne kapusty, dzieliły się swoją wiedzą na temat sposobów przygotowania jej do spożycia, a także pomagały w tym pracowitym zajęciu. Bardzo dużą frajdę sprawiły dzieciom czynności wykonywane podczas przygotowania warzyw do kiszenia. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się jak Pani układa kapustę i marchewkę w słoiku, a następnie dobrze ubija, aby kapusta mogła się dobrze ukisić. Podczas wspólnej pracy dzieci nie stroniły od konsumowania przygotowywanych produktów. Chętnie próbowały zarówno kapustę jak i marchewkę. Po zakończeniu pracy nie pozostało nic innego jak odstawienie pojemnika z kapustą do kącika przyrody i cierpliwe czekanie, aż proces kiszenia się dokona, i będzie można przygotować pyszną, zdrowa surówkę z dużą zawartością witaminy C.

M.Z.