11 listopada - Święto Niepodległości

Chociaż dopiero jestem przedszkolakiem, dobrze już wiem, że jestem Polakiem”.

Tradycją naszego przedszkola stało się coroczne wspólne świętowanie tak ważnego dla nas dnia jakim jest 11 listopada. W tym roku również cała społeczność przedszkolna świętowała rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęliśmy już wcześniej. Dzieci zapoznały się z niełatwą historią naszego kraju, uczyły się piosenek i wierszy patriotycznych, malowały godła Polski, tworzyły w swych salach kąciki historyczne a także wykonywały kotyliony. Przedszkolaki od maluszków po starszaków chętnie brały udział w przygotowaniach do akademii, którą zorganizowano 14 listopada. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Słowem, piosenką, tańcem, a przede wszystkim pełną zaangażowania postawą, jaką dzieci prezentowały w czasie przygotowań oraz podczas trwania uroczystości udowodniły, że nie jest im obce słowo patriotyzm z czego jesteśmy bardzo dumni.

M.Z.