Jesienne koncertowanie

Dzieci z grupy ,,Pracowite Aniołki” interesują się muzyką. Uwielbiają śpiewać a także grać i wychodzi im to naprawdę bardzo dobrze. W przedszkolu wielokrotnie uczestniczą w zabawach, które rozwijają wrażliwość słuchową. Eksperymentują rytmem, dźwiękami tworząc do tego różne instrumenty z dostępnych materiałów. Poznają całą paletę barw dźwięków i uczą się je rozróżniać. Chcąc sprostać dziecięcym potrzebom w zakresie doskonalenie percepcji słuchowej zaprosiliśmy do przedszkola rodzeństwo naszych przedszkolaków, które gra na różnych instrumentach. I tak oto Oliwia zaprezentowała gitarę, Gabryś – klarnet, Adrian - akordeon klawiszowy zaś Miłosz – akordeon guzikowy. Wszyscy młodzi artyści zaprezentowali się znakomicie, a pasja niewiele starszych instrumentalistów wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci. Przedszkolaki słuchały całego popisu z wielką uwagą. Każde ze spotkań było niezwykle cenne, bo okazało się, że wszystkie dzieci też chciałyby tak grać. Nasi goście zostali zaproszeni także do pozostałych grup przedszkolnych i tam również spotkali się z wielkim zainteresowaniem. Tak więc…? Drodzy Rodzice, w przyszłości prosimy o tym pamiętać.

Serdecznie dziękujemy Oliwii, Gabrysiowi, Adrianowi i Miłoszowi za zaznajomienie przedszkolaków z brzmieniem instrumentów. Życzymy dalszej wytrwałości w rozwijaniu talentu muzycznego.

J.G.