Konkurs Poezji Dziecięcej

,,Do nauczania i uczenia się te trzy środki pomocnicze są nieodzowne:

po pierwsze- książki, po drugie- książki, po trzecie- książki,

bez nich nic nie pomogą nasze wysiłki.”

Stanisław Konarski

Opanowanie przez przedszkolaków sztuki czytania jest niezbędne do funkcjonowania w szkole. Jednak, aby dzieci nauczyły się czytać, powinny najpierw zaciekawić się książką. Dlatego staramy się stwarzać liczne i różnorodne okazje do kontaktów z nią. Jedną z nich było zorganizowanie Konkursu Poezji Dziecięcej w grupie ,,Pracowite Aniołki”. Celem konkursu była również: popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci a także rozwijanie wrażliwości artystycznej (teatralnej i literackiej). Zadaniem uczestników konkursu była prezentacja dowolnego utworu z literatury dziecięcej. Największą popularnością cieszyły się wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Na scenie wystąpiło dwunastu przedszkolaków z których I miejsce zajęła Karolina Robak, prezentując wiersz ,,Kwoka” Jana Brzechwy, II miejsce zajęła Lena Banach z wierszem ,,Okulary” Juliana Tuwima, zaś trzecie miejsce przypadło Neli Madyckiej, która wyrecytowała wiersz ,,Najczerwieńszy kubek” Natalii Usenko.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu odwagi w pokonywaniu nieśmiałości a przede wszystkim pięknej prezentacji wybranych utworów. Dziękujemy również wszystkim rodzicom za przygotowanie swoich pociech do konkursu.

J.G.