Ostatki w Dawidowych Owieczkach

We wtorek przed Środą Popielcową „Dawidowe Owieczki” postanowiły urządzić sobie tradycyjne „ostatki”, aby potem jak najlepiej przeżyć 40.dniowy okres Wielkiego Postu. Pani Agnieszka i s. Agnes pokroiły w małe kawałki chleb, wędlinę, ser, pomidory, owoce i inne dodatki, aby dzieci mogły je nadziać na wykałaczki i zrobić według własnego pomysłu i smaku przepyszne szaszłyki. Wcześniej wychowawczynie wytłumaczyły dzieciom jak trzymać wykałaczki i jak je nadziewać, aby zachować zasady bezpieczeństwa. Oczywiście jeszcze przed samą ucztą dzieci przeliczyły produkty (aby przy okazji utrwalić pojęcia matematyczne). Następnie umyły owoce i z wielkim entuzjazmem, a potem apetytem zabrały się do karnawałowej uczty i zabawy.