Z wizytą w teatrze

W piątek, 23 lutego dzieci z grupy ,,Pracowite Aniołki” wybrały się do Teatru ,,Maska” w Rzeszowie na spektakl pt. ,, O mniejszych braciszkach św. Franciszka”. Aktorzy otworzyli przed dziećmi zupełnie inny świat, świat autentycznej, żywej sztuki, która pochłonęła dzieci bez reszty. Sceneria i rekwizyty w duchu ascezy, którą żył św. Franciszek. Z drugiej strony dzięki swojej oryginalności wzbudzały spore zaciekawienie wśród przedszkolaków. ,, O mniejszych braciszkach św. Franciszka” to spektakl ukazujący postać św. Franciszka, który z dziecięcym zachwytem odbierał otaczający go świat. Artyści w wymowny sposób ukazali, że wiara, radość życia, chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoim szczęściem, to cechy które nadal warto rozwijać. Przedstawienie spodobało się wszystkim, o czym świadczył bis oraz owacja na stojąco!

J.G.