Zielony ogródek

Dzieci z grupy „Dawidowe Owieczki” nie mogą się już doczekać wiosny. Chcąc przyśpieszyć jej nadejście, założyły w swojej sali zielony ogródek. Zanim jednak przystąpiły do pracy, dowiedziały się, czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu, jak należy o nie dbać oraz obserwowały różne nasiona i cebulki. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy oraz przygotowaniu miejsca pracy, przedszkolaki z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpiły do wykonania zadania. Najpierw zgromadziły potrzebne przybory do założenia kącika: doniczki, nasiona, ziemię, konewkę z wodą. Samodzielnie napełniły doniczki ziemią aby później wrzucać do nich nasiona rzodkiewki, czerwonej fasoli i brokuła. Dzieci posadziły również cebulkę na szczypiorek oraz dwa rodzaje kwiatów. Jedne nasiona włożyły wprost do ziemi, a drugie na gazie, zanurzonej w słoiku z wodą. W ten sposób obserwują różnicę w ich kiełkowaniu i wzroście. Przedszkolaki podlały swoje sadzonki i umieściły je na parapecie. Z niecierpliwością czekamy na rezultaty wspólnej pracy, które pojawią się już niebawem.

A.G.