Wiosenna hodowla

Pomimo zimowej aury za oknem, my już czujemy wiosnę, dlatego postanowiliśmy założyć w naszej sali mały wiosenny ogródek z hodowlą fasoli. Cały tydzień rozmawialiśmy o pierwszych oznakach wiosny, kwiatach i roślinkach, dzieci poznawały rzeczy potrzebne do ich wysiewu, wszyscy wspólnie zastanawialiśmy się co jest potrzebne do wzrostu nasionek, by mogły kiełkować. Po teorii przyszedł czas na praktykę i przedszkolaki zabrały się do pracy. Każdy przedszkolak samodzielnie umieścił nasionka w przygotowanym pojemniczku i uzupełnił pojemnik wodą. Nie brakowało przy tym uśmiechu i zapału do pracy. Teraz mali ogrodnicy, codziennie doglądają swoich małych upraw. Regularnie podlewają nasionka i obserwują poszczególne etapy wzrostu fasoli – od nasionka do roślinki. Przedszkolaki naprawdę dobrze wiedzą, jak pielęgnować i szanować rośliny. Dzieci trzymają  mocno kciuki by ich fasolki wykiełkowały i wtedy zabiorą je do domu.

M.Z.