Powiatowy Przegląd Poezji Dziecięcej

W Biłgorajskim Centrum Kultury 15 marca b.r. odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej. Organizatorem tego wydarzenia było Samorządowe Przedszkole nr 2. Tegoroczny przegląd odbył się pod hasłem ,,Stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Nasze przedszkole reprezentowały: Karolina Robak z grupy ,,Pracowite Aniołki” oraz Gabriela Małek z grupy ,,Dawidowe Owieczki”. Gabrysia - harcerka podniośle zadeklamowała wiersz ,,Polska-moja Ojczyzna” autorstwa Marii Konopnickiej. Całość imprezy zakończyło wystąpienie Karolinki, która dumnie wyrecytowała wiersz Władysława Bełzy pt. ,,Modlitwa polskiego dziewczęcia”. Całej uroczystości towarzyszył niezwykle podniosły i uroczysty charakter. Zdolności recytatorskie młodych artystów został docenione. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy udanych wystąpień naszym małym patriotom.

J.G.