Kwiatki, bratki i stokrotki

Po długiej i uciążliwej zimie w końcu doczekaliśmy się ciepłych dni. We wtorek 10 kwietnia już od samego rana słoneczko rozpieszczało nas swymi promieniami. Dlatego najstarsza grupa „Pracowite Aniołki” postanowiła wybrać się na dłuższy spacer, by zakupić w kwiaciarni jakieś wiosenne kwiatuszki. Przedszkolakom spośród wielkiego wyboru kwiatów najbardziej przypadły do gustu różnokolorowe bratki. Zostały więc zakupione z myślą o naszej przedszkolnej rabatce. W drodze powrotnej po prostu nie dało się przejść obojętnie obok znajdującego się w pobliżu placu zabaw. Gdy wreszcie powróciliśmy do przedszkola, dzieci wybrały odpowiednie miejsce i posadziły zakupione kwiatki, po czym oczywiście je podlały. Mamy nadzieję, że bratki długo jeszcze będą cieszyły nasze oczy i przypominały przepiękny dzień spędzony w promieniach wiosennego słońca.

J.G.