Ekologiczny tydzień

We wtorek 10 kwietnia w piękny słoneczny dzień „Dawidowe Owieczki” zaopatrzone w rękawice ochronne i worki przystąpiły do pracy, sprzątając ogródek przedszkolny. Samo sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi ochrony środowiska, segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i chętnie brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadawane pytania. Poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Wychowankowie bardzo zaangażowali się w tę akcję i dokładnie wykonali swoje zadanie. Zaglądali w każde możliwe miejsce, zbierając każdy, nawet najmniejszy śmieć. Worki wrzucali do odpowiednich koszy. Od dziś będą pamiętać, jak należy dbać i szanować otaczającą nas przyrodę.

A.G.