Wiosenny piknik

W piątek 27 kwietnia dzieci z grupy „Dawidowe Owieczki” urządziły w ogródku przedszkolnym „Wiosenny piknik.” Z przyniesionych z domu produktów samodzielnie wykonywały smaczne kanapki. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy razem zabrali się do pracy. Dzieci robiły kanapki wykorzystując takie produkty jak: masło, sałata, rzodkiewka, ogórki, pomidory, ser żółty, szczypiorek, jajka, dżem, ser biały i świeże bułeczki. Wspólne przygotowywanie posiłków sprawiło dzieciom dużo radości. Dzieci samodzielnie smarowały, kroiły, układały produkty tworząc na kanapkach fantazyjne wzory. Wiosenne, kolorowe i zdrowe kanapki poznikały z talerzy dzieci i wzbogaciły ich brzuszki w dużą dawkę witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem. Przedszkolaki przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Pamiętajmy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie i oczywiście na świeżym powietrzu.

A.G.