Konkurs czytelniczy "Czy znasz te bajki?"

W roku szkolnym 2017/2018 przedszkolaki z grupy ,,Pracowite Aniołki” realizowały program zatytułowany ,,Książka moim przyjacielem”. Podsumowaniem programu był konkurs czytelniczy pt. ,,Czy znasz te bajki?”, który odbył się 10 maja 2018 r. Głównym założeniem konkursu było: budzenie zainteresowania czytaniem warunkującym możliwość poznania ciekawych książek, w tym utworów literatury dziecięcej. Dzieci pracowały na swój sukces oraz drużyny w czterech zespołach: żółtym, czerwonym, niebieskim i zielonym. Rywalizujące grupy: rozwiązywały zagadki, układały ilustracje bajki wg kolejności zdarzeń, rozpoznawały tytuł bajki na podstawie ilustracji, dopasowywały odpowiednie rekwizyty do postaci z bajek, odtwarzały ruchem treść słów piosenki, rozpoznawały tytuł bajki na podstawie wysłuchanego fragmentu, układały puzzle. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat bajek. Poziom współzawodnictwa był wyrównany i wszystkie dzieci spisały się na medal. Jednak po podliczeniu punktów, z minimalną przewagą wygrał zespół żółty. Oprócz dyplomu i medalu wszystkie dzieci otrzymały wybrane przez siebie nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za współpracę przy realizacji programu!

J.G.