Teatr Eden - "Prawdziwy Skarb"

W dniu 18 maja nasze przedszkole odwiedził Teatr Eden z Wieliczki. Mogliśmy obejrzeć spektakl pt. „Prawdziwy skarb. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie oparte na znanej przypowieści o „ Synu Marnotrawnym”. To piękna opowieść o młodszym synu, który wyrusza z domu z pełną sakiewką pieniędzy, aby znaleźć i pomnożyć bogactwo. Wyrusza, żeby poszukać prawdziwego skarbu. Niestety roztrwonił cały swój majątek i głodny, w łachmanach wraca do ojca, a On go przyjmuje, tłumacząc i ukazując, iż największy skarb to rodzina i miłość przebaczająca.

Wasze pociechy, kochani Rodzice, poprzez takie przedstawienia nabierają właściwego spojrzenia na prawdziwe wartości. Uczą się także teatru, sztuki i umiejętności oglądania scen, gdzie ich wartością nie są efekty specjalne ale wielkość treści i przekaz, które niosą. Spektakle w wykonaniu Teatru Eden są wyjątkowe – bawią, uczą i pokazują ponadczasowe wartości. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

A.G.