Wizyta w bibliotece

Dnia 8 czerwca dzieci z grupy „Dawidowe Owieczki” w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom odwiedziły Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki i jak wygląda praca pani bibliotekarki. Wszystkim wychowankom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Wypożyczyły również kilka książek, by móc je czytać w przedszkolu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały dwa opowiadania „Franklin w bibliotece” oraz „Leśne urodzinki świnki Klementynki”. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pani bibliotekarce własnoręcznie wykonany upominek.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i z zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

A.G.