Spacer grupy „Dawidowe Owieczki” na skrzyżowanie
„Idą dzieci, idą dzieci a nad jezdnią sygnał świeci…”

Początek roku szkolnego był to czas, kiedy w przedszkolu rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa zarówno w przedszkolu jak i poza nim. 19 września przedszkolaki z grupy „Dawidowe Owieczki” ubrane w kamizelki odblaskowe, wybrały się na edukacyjny spacer na pobliskie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, aby w praktyce poćwiczyć poprawne przechodzenie przez jezdnię. Dzieci uczyły się, jak należy prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy, zarówno wtedy, jak jest sygnalizacja świetlna i gdy jej nie ma. Bez problemu wskazywały sygnalizator świetlny, miejsce przejścia dla pieszych - pasy, rozpoznawały i nazywały znaki drogowe. Przedszkolaki bacznie obserwowały zachowanie innych pieszych i kierowców korzystających z sygnalizacji świetlnej. To ważne, by dzieci wiedziały jak bezpiecznie poruszać się po drogach idąc pieszo, dlatego systematycznie przypominamy o tych zasadach i taki spacer jeszcze nie raz powtórzymy, aby utrwalać u dzieci jak ważne jest bezpieczne zachowanie się na drodze.

M.Z.