„Jedz owoce i warzywa bo to zdrowo Cię odżywia”!
Owocowo- warzywny tydzień w grupie „Dawidowe Owieczki”

Wszyscy bardzo dobrze wiemy jak ważną rolę w prawidłowej diecie dziecka pełnią warzywa i owoce. W ubiegłym tygodniu w ramach zajęć dzieci miały okazję poznać różnego rodzaju warzywa i owoce, dowiedziały się, które można jeść surowe, które trzeba ugotować, a z których można zrobić konfitury i zapasy na zimę. Na zajęciach przedszkolaki porównywały wielkość, kształt i kolor warzyw oraz owoców. Klasyfikowały owoce i warzywa według jednej cechy: koloru, wielkości, lub kształtu. Dzieci wysłuchały również wiersza "Na straganie” J. Brzechwy, wiersz w trakcie czytania ilustrowały sylwetami owoców i warzyw oraz tworzyły pracę plastyczną „Moje ulubione warzywa” techniką wydzieranki.
We wtorek dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione warzywa wśród których znalazły się: ogórki szklarniowe i kiszone, pomidory, marchewki, ziemniaki a nawet brokuły. Po przygotowaniu warzyw nastąpiła degustacja. Dzieci z chęcią próbowały różnych warzyw, ale marchewka cieszyła się największą popularnością.
Bawiliśmy się przy tym znakomicie i …smakowicie!

M.Z.