Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Plastyczny "Święty Jan Paweł II"

W niedzielę,16 października obchodziliśmy rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. W tym roku była to już 38 rocznica. Obchodzimy wtedy tzw. Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym roku również uczciliśmy to święto poprzez zorganizowanie Konkursu plastycznego "Św. Jan Paweł II”.
Oceny prac dokonano 14 października. Natomiast wręczenie nagród odbyło się 18 października. W konkursie wzięło udział 30 dzieci. Prace zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe: I kategoria 3-latki, II kategoria 4-latki, III kategoria 5-latki, IV kategoria 6-latki. Jury oceniało prace biorąc pod uwagę: samodzielność, pomysłowość w ujęciu tematu, walory artystyczne, wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku było dużo więcej samodzielnych prac. Cieszymy się że konkurs był okazją do rozmowy na temat naszego patrona. Do tego, że rodzina szukała informacji, zdjęć jako źródła natchnienia do wykonania pracy. I mimo to, że wszystkie prace, nie zostały wybrane, to jednak dzieci są bogatsze o wiedzę o Św. Janie Pawle II, który uczył jak stawać się świętym. A to jest ważniejsze.
Po podliczeniu wyników wyłoniono następujących zwycięzców konkursu.

Wyniki konkursu:
I kategoria 3 –latki: I miejsce Wojciech Grasza
II kategoria 4-latki: I miejsce Anna Bielak, wyróżnienie Karolina Robak
III kategoria 5- latki: I miejsce Julia Śledź, ex aequo wyróżnienie Maciej Luchowski i Lena Kiepura
IV kategoria 6-latki: I miejsce Franciszek Zych, wyróżnienie Antonina Fila

Dyplomy i nagrody wręczył Pan Dyrektor Mieczysław Król podczas uroczystego apelu. Całą uroczystość rozpoczęto od zaśpiewania naszego Hymnu. Natomiast na zakończenie zaśpiewano ulubioną pieśń naszego Patrona Św. Jana Pawła II :,,Barka”. Gratulujemy zwycięzcom, życzymy kolejnych sukcesów. Mamy również nadzieję, że w następnym konkursie, wezmą udział wszystkie dzieci. Cieszymy się bardzo i dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie, wzięcie udziału w konkursie, za trud włożony wykonanie pracy. Życzymy Wam, żebyście podążali drogą, którą pokazywał nam nasz papież Św. Jan Paweł II, jest to droga do nieba, która jest drogą stawania się świętym.

J.G.