„ Bóg rodzi się w każdym z nas…”


Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny okres w roku. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują nadejścia tych pięknych, ciepłych chwil. Tradycją naszego przedszkola jest przedstawienie „Jasełek”. W czwartek 22 grudnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych, pięknym występem jasełkowym, wprowadziły swoich bliskich, oraz zaproszonych gości w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W pięknej scenografii, przy blasku światełek, w miłej, świątecznej atmosferze dzieci odegrały swoje role w „Bajkowych Jasełkach”. Spotkanie przepełnione było radością dzieci, oraz wzruszeniem rodziców, dumnych ze swych pociech. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, na drugim planie zobaczyć można było pastuszków i aniołków, którzy tańczyli i śpiewali dla Jezuska. Liczne aniołki oznajmiały dobrą nowinę, pastuszkowie przybywali by pokłonić się dzieciątku. W stajence pojawili się także niezwykli goście- postacie z bajek. Do szopki przybył Pinokio, Jaś i Małgosia, Calineczka, Smerfetka, Sierotka Marysia, Pszczółka Maja, Dziewczynka z zapałkami, Kopciuszek, oraz Królowa Śniegu, wszyscy przybyli by złożyć symboliczny podarunek dla Pana Jezusa, a także Trzej Królowie z daleka przynieśli swe dary. Gromkie brawa były wyrazem uznania dla małych artystów. Dzieci wspaniale wczuły się w odgrywane przez siebie role. Po całej sali rozbrzmiewał śpiew kolęd i pastorałek wykonywanych przez dzieci. Przedszkolaki w strojach prezentowały się wspaniale. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po występie przyszedł czas na życzenia, które skierował do wszystkich obecnych Pan Dyrektor Mieczysław Król, oraz ks. Prałat Józef Flis , następnie przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnie życzeń.
Pragniemy gorąco podziękować wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej pięknej uroczystości i życzymy, obfitości łask od Narodzonego Zbawiciela, oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

M. Z.

Powrót