Mikołajki na sportowo

Dnia 3 grudnia 2016r. w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyła się III Mikołajkowa Olimpiada Sportowa. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny dzieci z poszczególnych grup: ,,Arki Noego”, ,,Dawidowych owieczek” oraz ,,Pracowitych aniołków” . W zmaganiach pomagali im wysportowani rodzice i sprytne rodzeństwo. Rodziny wzięły udział w licznych i bardzo atrakcyjnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez Pana Marcina, między innymi: bieg zespołowy z przeplataniem szarfy na czas, wyścig zespołowy z workiem pełnym prezentów, slalom z woreczkiem na paletce, przepychanie worka przez komin/tunel, przekazywanie piłki górą, rzut ringo do pachołka, rzut woreczkiem do celu. Pan Marcin nie zapomniał też o nauczycielach, oni też musieli wykazać się swoją fizyczną sprawnością. Sportowe zmagania dostarczyły wszystkim uczestnikom samych pozytywnych emocji i chyba każdy zapomniał o jakiejkolwiek rywalizacji między drużynami, bo tak naprawdę liczyła się tylko dobra zabawa. A kto wygrał? Hmm… Po prostu wszyscy, bo wszyscy tworzymy jedną wielką rodzinę. Po ogromnym wysiłku, który dostarczył wielu endorfin i napełnił serca wielką radością, na halę sportową przyszedł wyjątkowy gość. Słychać było tylko dziecięcą ekscytację: ,,To Św. Mikołaj!”. Powolnym krokiem na halę wszedł Św. Mikołaj, oczywiście z prezentami. Dzieci również pamiętały o Św. Mikołaju i z tej okazji każda z grup przygotowała wierszyki i piosenki o ukochanym świętym. Dzieci dały wspaniały popis swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych, czym zachwyciły nie tylko Mikołaja, ale także rodziców na których twarzach rysowało się prawdziwe wzruszenie. W powietrzu czuło się tą wyjątkową atmosferę, pełną serdeczności i życzliwości. No i nareszcie! Hurra! Prezenty! Św. Mikołaj jak zwykle pamiętał o wszystkich. Oznacza to tylko jedno: w naszym przedszkolu wszystkie dzieci są grzeczne. Jeszcze na koniec pamiątkowe zdjęcia i kolejne spotkanie można zaliczyć do tych udanych.

J.G.