Bajkowe przygody

Miniony tydzień w grupie „Dawidowe Owieczki” upłynął w bajkowym klimacie. Dzieci miały możliwość przypomnienia, oraz poznania najpiękniejszych bajek i baśni, takich jak „Trzy świnki”, „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka”, „Czerwony Kapturek”, Pinokio” oraz wiele innych. Po przeczytaniu każdej z nich, dzieci dzieliły się tym co zapamiętały, wskazywały dobrych i złych bohaterów, z chęcią wypowiadały się, jaki jest morał z przeczytanej bajki. Ponadto w piątek razem z zabawkami dzieci przynosiły do przedszkola swoje ulubione książeczki z domu które również były czytane i oglądane przez dzieci. W trakcie tego niezwykłego tygodnia dzieci mogły wcielić się w rolę bajkowych bohaterów. Na koniec przedszkolaki razem z młodszymi kolegami i koleżankami z „Arki Noego” obejrzały teatrzyk pt. „Przygoda Czerwonego Kapturka” w wykonaniu nauczycielek. Dzieci z wielkim skupieniem śledziły losy dziewczynki. Po zakończeniu teatrzyku, dzieci podziękowały gromkimi brawami, oraz uśmiechem od ucha do ucha, następnie sami wcielali się w role i odgrywali własne teatrzyki.

M.Z.