W pradawnym świecie

W minionym tygodniu dzieci z grupy ,,Dawidowe owieczki” poznawały czasy, kiedy to na ziemi żyły dinozaury. Dinozaury wzbudziły wśród przedszkolaków wielkie zainteresowanie. Pojawiało się mnóstwo pytań, np. ,,Co jadły ?” i ,,Dlaczego ich teraz nie ma?”. Na te i na wiele innych pytań dzieci uzyskały odpowiedzi, słuchając ciekawostek na ich temat, oglądając ilustracje przedstawiające te wielki gady, a także oglądając o nich krótki film. Okazało się, że środowisko w którym żyły dinozaury, nie było takie bezpieczne jak to, w którym teraz żyjemy – ogromne wybuchy wulkanów, nieosuszone tereny z licznymi bagnami... Przedszkolaki były świadkami ciekawego eksperymentu, dzięki któremu doświadczyły namiastki pradawnego świata. Wystarczyły: soda, ocet, barwnik i dzieci mogły zobaczyć jak działa wulkan. Dowiedziały się również, że tym co mamy z tamtego świata jest węgiel. Miały też możliwość zbadać jego właściwości.

Sporą atrakcją dla całej grupy było wspólne wykonanie dużego dinozaura z gazet, którego wszyscy mogli pomalować. Dzieci otrzymały też maski - dinozaury, które zachęciły je do twórczej zabawy w pradawny świat.

J.G.