Zajęcia otwarte

We wtorek 14 marca wszyscy chętni rodzice mogli zobaczyć swoje pociechy z grupy Dawidowe Owieczki podczas ich zajęć. Tematem przewodnim była hodowla cebuli. Zanim przedszkolaki przystąpiły do zajęć praktycznych, zostały zapoznane z różnymi rodzajami cebul spożywczych i kwiatowych, badały właściwości cebul, szukały różnic i podobieństw między nimi. Poza tym: rozwiązywały zagadkę, poznały piosenkę o cebuli i tańczyły w rytm jej melodii, dzieliły wyrazy na sylaby i głoski, kolorowały ilustracje przedstawiające rzeczy zaczynające się na głoskę ,,C”. Wszystkie te zadania prowadziły do utrwalenia nowopoznanej litery. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało doniczkę i małą cebulkę, z której w niedługim czasie wyrośnie szczypiorek. Gdy już wszystkie doniczki zostały napełnione ziemią, przedszkolaki z wielką ochotą przystąpiły do sadzenia. Na koniec podlały jeszcze wodą i gotowe... Od teraz zadaniem dzieci będzie codzienna pielęgnacja swojej roślinki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, babciom, ciociom, rodzeństwu za przybycie. Jest nam niezmiernie miło, że znaleźli Państwo chwilę czasu, by poobserwować swoje pociechy podczas pracy, zabawy i nauki.

J.G.