ZDROWY UŚMIECH TO PODSTAWA!!!

Wiedzą o tym mali i duzi, że dbanie o zdrowie jest bardzo ważne… W jaki sposób należy to czynić? O tym właśnie przez cały tydzień rozmawiały starszaki z „Pracowitych Aniołków”. Zabawy było co niemiara, gdyż każdy chętnie przyłączył się do wspólnych tańców z kolegami, w rytm znanej wszystkim piosenki pt. „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…” Później była rozmowa na temat wizyty u stomatologa. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami z pobytu w gabinecie dentystycznym. Następnie wspólnie ustaliliśmy co szkodzi naszym ząbkom i jakich produktów spożywczych powinniśmy unikać, aby nie dopuścić do próchnicy. Nie obyło się bez „instrukcji” sposobu mycia ząbków. Później odbyło się wielkie szczotkowanie!!! Miłym zaskoczeniem okazał się fakt, że nikogo nie trzeba było do tego specjalnie namawiać. Na zakończenie każdy w nagrodę otrzymał specjalne naklejki i gratulacje.

Życzymy, aby z takim zapałem dzieci podejmowały ten obowiązek każdego dnia.

M.K.