Smakowite kanapki

Wraz z nadejściem wiosny pojawiają się nowe obowiązki. Wiosna i jesień to pory najbardziej pracochłonne dla rolnika. O tym uczyły się przedszkolaki z grupy ,,Dawidowe owieczki”. Dzieci poznały ciężką pracę w gospodarstwie rolnym, nabyły szacunku do pracy rolnika, dzięki któremu mamy co jeść. Dowiedziały się, że to dzięki pracy rolnika mamy wszystkie produkty mleczne, mąkę, jajka, mięso, cukier a także warzywa. W związku z omawianą tematyką dzieci przyniosły do przedszkola przeróżne produkty spożywcze, z których wykonały kanapki. Największą uciechą było to, że nie było żadnych zasad, co do tego jak i z czego je zrobić. I tutaj pojawiła się niesamowita inwencja twórcza dzieci. Samodzielnie wykonane kanapki smakowały znakomicie wszystkim przedszkolakom.

J.G.